reklama
reklama
20. 11. 2012 | poslední aktualizace: 20. 11. 2012  11:19

Logistické služby: jen samotná přeprava nestačí, průmysl hledá úsporná řešení

 

Doprava, skladování a distribuce - to jsou základní body klasické spedice. Vývoj jde v tomto odvětví rychle dopředu. Mnozí přepravci nabízejí i logistické služby, řešení šitá na míru. V silně konkurenčním prostředí se čím dál víc uplatňují různé formy outsourcingu. A jsou tady i další výzvy. Nový trend - společné využívání logistických služeb - se zatím v České republice neobjevil.

Jde o novinku, která zásadně mění zažité způsoby konkurenčního boje. Ke spolupráci se při ní spojují přímí konkurenti. Tato forma kooperace se zatím rozvíjí zejména v Severní Americe. Nový projekt výrobců cukrovinek, firem Hershey a Ferrero, zahrnuje společné využívání skladovacích kapacit, distribučních toků i přepravních prostředků. Společné dodávky s firmou Mars odstartovala společnost Ferrero i v Německu. Ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde oba konkurenti zavážejí dvě třetiny všech obchodů, se jejich přepravní náklady snížily až o 15 %.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
DIGITÁLNÍ PŘEDPLATNÉ
LOGISTIKY
SE SLEVOU 40 %
Z aktuálního čísla  
Logistika přináší ucelený přehled o vývoji logistiky doma a ve světě. Je určen pro management firem a odborníky, kteří rozhodují o systémovém i doplňkovém řešení úkolů souvisejících s pohybem materiálu a zboží, zejména v odvětví dopravy, průmyslu a velkoobchodu.
reklama
reklama
reklama