Nové využití internetu věcí umožňuje DHL sledovat skladové procesy v reálném čase prostřednictvím grafického zobrazování provozních údajů. Data jsou sbírána prostřednictvím veškerého technického vybavení skladů, které dokáže data sbírat, ať už jsou to skenery, regály, lidé či manipulační technika.

„Monitorováním provozních procesů v reálném čase místo zpětného přehledu můžeme interpretovat data smysluplněji a okamžitě přizpůsobovat procesy nebo uspořádání skladu, abychom zvýšili provozní efektivitu a odstranili potenciální zdroje ohrožení bezpečnosti ve skladu,“ říká Markus Voss, ředitel IT a provozní ředitel společnosti DHL Supply Chain.

S vizualizací dat a jejich analýzou pomáhá know-how partnerských společností Cisco a Conduce. V pilotních projektech byly již díky řešení získány cenné poznatky o pracovních špičkách, teplotních mapách, koncepčních řešeních skladovacích hal a interních procesech. Za tím účelem byly v reálném čase zjišťovány a zobrazovány počty zaměstnanců skladu a zařízení pro manipulaci s materiálem a jeho přepravu v poměru k objednávkám skladu.

„Tato platforma dokáže nejen zobrazovat provozní data, ale poskytuje také užitečné poznatky o efektivitě procesů a činností v rámci skladu. Sloučením dat ze všech částí skladu do jednoho centrálního a přehledného rozhraní pomáhá Conduce pracovníkům DHL s rozhodovací pravomocí dosahovat ještě lepších, měřitelných výsledků,“ uvádí Kevin Parent, generální ředitel společnosti Conduce.

DHL zavádí digitalizaci do svých dodavatelských řetězců s cílem zásadně změnit procesy napříč celým hodnotovým řetězcem a zvýšit spokojenost zákazníků. Úzce spolupracuje se zákazníky, technickými odborníky a expertními komisemi na aktivním vývoji digitálních řešení a transformaci svého odvětví.

Související